Setkání Iva a hosté s Jaroslavou Pechovou, Slávkem Martenkem a Pavlem Štědrým.

Společenské setkání s Ivou ptáčkovou a jejími hosty v Rakovníku.

Jaroslava Pechová – rodačka z Petrovic u Rakovníka je česká spisovatelka a publicistka, píšící především pohádky pro děti a hrníčkové kuchařky. Vydala ale také sbírky lyrické poezie, např. Olomouc magická a Praha láskyplná, nebo opakovaně vydávanou vzpomínku na spisovatele Otu Pavla Zpáteční lístek do posledního ráje Oty Pavla. Spolupracovala s Českým rozhlasem a jako novinářka i spisovatelka získala řadu ocenění, mj. Cenu Miloslava Švandrlíka..

Miroslav Martenek – je jedním z nejznámějších jihočeských kreslířů – karikaturistů. První vtip mu vyšel v roce 1970, ilustroval ale i celou řadu kalendářů a 160 knižních titulů. A že patří jeho díla přes padesát let mezi stálice (nejen) našeho kresleného humoru svědčí i titul, udělený mu od salonní akademie kresleného humoru „DOCTOR HUMORIS CAUSA“, který obdržel v roce 2014. Zařadil se tak po bok Neprakty, Renčína i Jiránka a dalších osobností českého a slovenského kresleného humoru.

Pavel Štědrý – zpěvák a kytarista

  • Kdy? 17.3.2022 od 15:00

     
  • Kde? Sál Dr. Spalové v Muzeu T.G.M. Rakovník, Náměstí Obětovaných 1

  • Pro koho? pro všechny, kdo chtějí podpořit Tulipánový měsíc 

  • Kontakt? rakovnik@amelie-zs.cz, tel. 733 640 873

     

Chcete podpořit myšlenky Tulipánového měsíce?

Amelie pomáhá žít život s rakovinou, v rámci akce tulipánový měsíc přinášíme s jarem i naději všem onkologicky nemocným a jejich blízkým. Zapojit se můžete i Vy – stačí zakoupit tulipán nebo navštívit některou benefiční akci!